Uczą praktycznie… już od 20 lat!

11.6.2018

Uczą praktycznie… już od 20 lat!

Czerwiec, miesiąc pierwszych upałów i palących się grilli. Miesiąc nierozłącznie kojarzący się z rozpoczęciem wakacji w szkołach i na studiach. Prawie dla wszystkich uczniów. Prawie? tak, maturzyści nie mają jeszcze spokojnej głowy, czekają na wyniki majowych egzaminów. Te opublikowane są dopiero w ostatnich dniach czerwca, później wybiorą drogę rozwoju, która w przyszłości otworzy drzwi do dobrej pracy.

Z badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców, Ci w zdecydowanej większości deklarują, że woleli by zatrudnić osobę z 3 letnim doświadczeniem i tytułem technika niż osobę po studiach, bez doświadczenia. Zmiany, które zachodzą na rynku pracy powodują, że młodzi ludzie stający przed wyborem przyszłej drogi zawodowej, wybierają pewne zatrudnienie po technikum niż niepewną, choć być może z większymi możliwościami, przyszłość po studiach.

Na popularności zyskują tym samym szkoły policealne, dające możliwość, przekwalifikowania się w każdym wieku, przekierunkowania się po szkole średniej, uzyskania wykształcenia technicznego po liceum czy nawet w trakcie studiów wyższych.

Rekrutacja do tego typu szkół odbywa się na podstawie świadectwa szkoły średniej. Dla szkoły policealnej matura może nie istnieć, nie jest ważne czy kandydat zdał ją znakomicie, ledwo przebrnął czy do egzaminu nawet nie przystąpił, istotne jest to, że wykształcenie średnie posiada.

W Polsce największą sieć szkół policealnych posiada Centrum Nauki i Biznesu Żak: „Jesteśmy w  80 miastach na terenie całej Polski i posiadamy kilkadziesiąt tysięcy Słuchaczy”- zachwala Milena Gruca, Specjalista ds. marketingi Szkoły ŻAK w Starachowicach. „Naszą ofertę dostosowujemy do potrzeb rynku pracy, większość kierunków w naszej ofercie jest całkowicie za darmo” dodaje Sekretarz szkoły Ewa Adamczyk.

Szkoła ŻAK w Starachowicach, po przeniesieniu do nowego budynku, swoim Słuchaczom gwarantuje naukę w komfortowych warunkach, w doskonale wyposażonych pracowniach.

„To wszystko dla naszych Słuchaczy. Zależy nam na jakości oferowanych przez nas usług, na tym by Absolwenci naszej szkole byli doskonale przygotowani do pracy w kierunku, na którym się u nas szkolili” – dodaje Dyrektor Szkoły Martyna Nikodem.

Szkoła ŻAK w Starachowicach, prowadzi obecnie rekrutację na 20 kierunków z których większość jest całkowicie darmowa. 0 zł wpisowego, 0 zł czesnego, 0 zł za wydanie legitymacji, 0 zł za wydanie zaświadczeń do ZUS, MOPS, KRUS i innych instytucji oraz zero konsekwencji jeśli postanowisz zrezygnować z nauki. Warto też zaznaczyć, że nie ma górnej bariery wiekowej. By zapisać się do naszej szkoły, wystarczy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej (matura nie jest wymagana) oraz dowód osobisty.

W ofercie edukacyjnej znajdują się bezpłatne policealne szkoły oraz liceum dla dorosłych o uprawnieniach szkół państwowych. Nauka w szkole trwa o 10 miesięcy do dwóch lat i odbywa się w systemie weekendowym (wyłącznie w soboty i niedziele).

Najbardziej popularnymi kierunkami w ŻAKu, po których bez trudu można znaleźć pracę są: Opiekun Medyczny, Rachunkowość, Kosmetyka, Florysta, Trener Personalny, Konsultant ds. żywienia, Dekorator wnętrz, Rejestratorka medyczna.

Osobom, którym zależy na rzetelnej wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej dającej możliwość zdobycia dobrego zawodu zapraszamy Szkoły Żak, w której edukację z łatwością można pogodzić z pracą lub innymi obowiązkami realizowanymi podczas tygodnia.

Czym ryzykujemy? Niczym, można tylko wygrać!

To co widzimy się w ŻAKu?

Odwiedź nas w nowym miejscu: Starachowice, Jana Kilińskiego 26, zadzwoń- udzielimy więcej informacji: 41 274-70-24 lub sprawdź sam on-line: www.zak.edu.pl/formularz