KKZ Fryzjer

Cena:

329 zł /m-c

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

Jesteś artystyczną duszą? Od dziecka czytasz magazyny modowe, buszujesz po forach i oglądasz zjawiskowe fryzury na Insta? Interesujesz się pielęgnacją włosów i chcesz się tym zajmować profesjonalnie? Zapisz się na kurs fryzjerstwa!

Czym zajmuje się Fryzjer?

Profesjonalista, który za pomocą nożyczek, farb i przede wszystkim fachowej wiedzy potrafi stworzyć zjawiskowe stylizacje. Dzięki starannie opracowanemu programowi nauczania absolwent kwalifikacyjnego kursu zawodowego Fryzjer będzie w stanie wykonywać profesjonalne usługi fryzjerskie.  Na zajęciach rozwiniesz swój zmysł artystyczny i nauczysz się poprawnych technik pracy w zakładzie fryzjerskim. Wybór tego zawodu oznacza konieczność stałego podnoszenia swoich umiejętności. Musisz być nie tylko świetnym ekspertem wyposażonym w wiedzę na temat modelowania włosów, ale także być dobrym słuchaczem, bowiem nieodzownym elementem tej pracy jest rozmowa z klientem.

Dodatkowym atutem, obok kompetencji zawodowych, będzie  znajomość  języka obcego (potwierdzona specjalnym dokumentem Europass). Dzięki temu będziesz miał możliwość podjęcia pracy zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim.

Praktyczne umiejętności – fryzjerstwo od podstaw

Wiedza, którą zdobędziesz na kwalifikacyjnym kursie zawodowym Fryzjer pozwoli Ci bez przeszkód podjąć pracę w salonie fryzjerskim. Na rynku pracy nie brakuje ofert zarówno dla początkujących, jak  i dla profesjonalnych fryzjerów, którzy oprócz umiejętności zawodowych wyróżniają się kreatywnością, zmysłem estetycznym oraz wysoką kulturą osobistą. Profesjonalnie przygotowany fryzjer, może liczyć na duże zainteresowanie wśród pracodawców.

Na zajęciach nauczysz się m. in. jak:

  • prowadzić konsultacje z klientem, dotyczące zakresu usługi fryzjerskiej,

  • doradzać w zakresie doboru koloru i odpowiedniej fryzury,

  • wykonywać pielęgnację włosów i skóry głowy, stylizacje fryzur oraz strzyc, golić i formować zarost męski.

Zawód: Fryzjer – umiejętności i narzędzia pracy

To wcale nie nożyczki! Mowa tutaj o wnikliwej obserwacji i dokładnym wywiadzie. Na kwalifikacyjnym kursie zawodowym – Fryzjer - dowiesz się jak powinna wyglądać wizyta w salonie, na jakie rzeczy zwrócić uwagę, jak podnieść jakość obsługi i sprawić, aby klienci z czystą przyjemnością wracali do Ciebie. Nabyte umiejętności pozwolą Ci otworzyć własny salon fryzjerski.  W trakcie swojego fryzjerskiego szkolenia dowiesz się, jak w prawidłowy sposób koordynować pracę zespołu i motywować do pracy. Oprócz tego zapoznasz się z przepisami dotyczącymi zatrudniania/zwalniania pracowników, prowadzenia działalności gospodarczej. Będziesz też bez problemów poruszać się w gąszczu przepisów BHP oraz przepisów przeciwpożarowych. Z łatwością rozliczysz się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Usług Społecznych. Dowiesz się, w jaki sposób należycie promować swoją działalność  przy użyciu dostępnych metod i środków reklamy.

Gdzie można szukać pracy jako Fryzjer?

Wielu fryzjerów marzy o założeniu własnego salonu fryzjerskiego. Na start większość początkujących fryzjerów wybiera jednak zatrudnienie w salonach fryzjerskich, kosmetycznych oraz barberskich. Dobry specjalista może się także zatrudnić jako stylista fryzur w agencjach modelingowych lub w firmach weselnych. Będąc absolwentem kursu Fryzjer znacznie łatwiej będzie Ci poszerzać kwalifikacje w branży kosmetycznej. Oprócz nauki praktycznych umiejętności dotyczących technik strzyżenia, dowiesz się także, jak sprzedawać produkty niezbędne do pielęgnacji włosów.

Jak zostać fryzjerem? Ile zarabia fryzjer?

Jak zostać mistrzem nożyczek? Najszybciej zawodu nauczysz się poprzez kwalifikacyjne kursy zawodowe. Z pewnością interesuje Cię ile zarabia fryzjer? Średnia dla tego zawodu według szacunkowych danych waha się w okolicach 3800 zł brutto. Twoja przyszła  pensji zależy od wykształcenia, kwalifikacji, doświadczenia oraz miasta/rynku, na którym działasz.

KKZ czyli co?

KKZ czyli kwalifikacyjny kurs zawodowy to jeden z trybów nauki dedykowanych dla osób, które ukończyły 18 lat. Dzięki tej formie edukacji zdobędziesz upragniony zawód, cenne kwalifikacje i nowe umiejętności, dzięki którym łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę.

KKZ to szansa dla osób dorosłych, które chcą zdobyć kwalifikację w konkretnym zawodzie. Jak sama nazwa wskazuje dzięki nauce na kursie zdobędziesz wiedzę w zakresie jednej wskazanej poniżej kwalifikacji. Potwierdzeniem zdobytych w trakcie nauki umiejętności jest egzamin zawodowy. Po jego zdaniu otrzymasz certyfikat kwalifikacji zawodowej.

Aby otrzymać tytuł Fryzjera musisz zdać egzamin z kwalifikacji FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich oraz posiadać wykształcenie średnie lub średnie branżowe, lub zawodowe, lub branżowe.

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.